Členové

Chloë Agnew

Členové skupiny Celtic Woman

obrázek členky Chloë, celým jménem Chloë Alexandra Adele Emily Agnew, se narodila 9. června 1989 v irském Dublinu. Z toho vyplývá, že k působení s Celtic Woman se dostala již jako 15letá dívka. Oba její rodiče se pohybují v hudebním světě a jsou v Irsku slavní. Její matkou je známá herečka, zpěvačka a bavička Adele „Twink“ King, jejím otcem pak věhlasný profesionální hobojista David Agnew. Ten si mimochodem dceřino první vystoupení s Celtic Woman „ohlídal“ vlastní účastí, kdy svoji dceru doprovodil na hoboj v písni Nella Fantasia. Chloë sama byla od malička vedena ke světu hudby a divadla a měla ze strany rodičů veškerou podporu, což jí umožnilo stát se i v mladém věku úspěšnou zpěvačkou. Poprvé vystoupila v 6 letech v zábavní TW show svojí matky, o tři roky později pak reprezentovala Irsko na První mezinárodní soutěži dětských zpěváků v Káhiře a zvítězila zde s písní The Friendship Tree. První album (pojmenované jednoduše Chloë) pak vydala v neuvěřitelných 12 letech (producentem tohoto alba nebyl nikdo jiný, než David Downes, budoucí hudební vedoucí Celtic Woman). Poprvé se s ním setkala už o dva roky dříve, kdy jej požádala o nahrání písně Angel of Mercy pro připravovaný charitativní projekt pro afghánské děti. Právě proto, že Chloë David znal, nabídl jí v roce 2004 účinkování v tehdy pouze na jeden večer plánované show. V letech 1998 – 2002 také Chloë hrála pantomimu v divadle Olympia v Dublinu, v letech 2001 – 2003 byla členkou dívčího pěveckého sboru v katedrále. V roce 2004 je vyšlo druhé sólové album (Walking in the Air), ke kterému bylo natočeno i DVD.

V rozhovorech Chloë vždycky zmiňuje, že ji veřejná vystoupení před různě reagujícími publiky ohromně baví. V minulých letech také několikrát zmínila, že ač s Celtic Woman zpívá často písně s náboženským podtextem a jiné spíše pomalejší skladby, v osobním životě je to klasická puberťačka, co ráda nakupuje a poslouchá rockové kapely jako Green Day. Kromě vystupování s CW stíhá i nazpívat občas nějakou píseň pro charitativní projekty. Na jaře 2013 se přestěhovala do Los Angeles v USA a pravděpodobně plánuje vydání nového sólového alba. Brzy poté také po devíti letech jako poslední ze zakládajících členek opustila skupinu a dále se věnuje sólové dráze, ale objevila se i jako host na turné pánské skupiny Celtic Thunder a na sólových koncertech Lisy Kelly.

Kromě zpěvu zvládá Chloë také hru na klavír a na kytaru. Irskou hudbu považuje za zajímavou proto, že mnohdy vypráví skutečné příběhy ze života a historie – a jak říká, Irové mají písničku snad úplně na všechny situace včetně dojení krav. I na dotaz, jestli se jí na koncertních šňůrách nestýská po rodině, odpověděla s humorem: „Na tour vám chybí rodina doma, a pak když jste doma, chybí vám rodina na cestách.“

Použité zdroje