Členové

Éabha McMahon

Členové skupiny Celtic Woman

obrázek členky Éabha McMahon se narodila 9. prosince 1992 v irském Dublinu. Kromě zpěvu umí hrát na kytaru.

Hudební kariéra aktuálně nejčerstvější zpěvačky začala už v jejích devíti letech, kdy nazpívala písničky doprovázející knihu pro děti. Poté se začala učit zpívat v tradičním irském stylu a v období dospívání hojně vítězila v pěveckých soutěžích napříč Irskem.

V patnácti letech se stala nejmladší přijatou členkou v kolébce sborového zpěvu a jakémsi podhoubí generujícím vynikající zpěvačky - ve věhlasném sboru Anúna, kde dříve působily mj. i Lisa Kelly, Méav nebo Lynn Hilary.

Se skupinou Celtic Woman absolvovala závěrečnou část slavnostního turné k deseti letům existence, natočila CD/DVD s názvem Destiny a v roce 2016 vyráží s ostatními na Destiny Tour kolem celého světa. Posluchači byla přijata velmi vřele mimo jiné proto, že se pyšní hlubším sametovým hlasem, který mnohým připomíná hlas zakladatelky Órly Fallon – hlas, jaký bezmála osm let ve skupině chyběl.

Kromě vystupování s CW chystá také vlastní album – a jak tvrdí, je hrdá na to, že může svět seznamovat s irskými kořeny právě prostřednictvím působení v Celtic Woman.