Členové

Lisa Lambe

Členové skupiny Celtic Woman

obrázek členky Lisa Lambe se narodila 1. srpna. Kterého roku, to ovšem není známo, Lisa to zřejmě úzkostlivě tají. V uměleckém světě pohybovala již od tří let a zazářila v mnoha uměleckých představeních po celém světě. Na Trinity College v Dublinu vystudovala herectví.

Jako zpěvačka se dokázala prosadit dokonce v populárním pořadu The Late Late Show v Irsku, stala se sólistkou vystupující s dublinským filmovým orchestrem a namátkou je možné uvést některé hry a muzikály, ve kterých účinkovala - The Shaughraun, The WiremenSweeney Todd. Mimo jiné byla nominována na cenu pro nejlepší herečku v ocenění „The Irish Times Theatre Awards“ a dokonce si vyzkoušela hraní ve filmech - například Story Lane, Eye to Eye nebo Olive.

K působení s Celtic Woman se dostala na konci roku 2010 – po odchodu Lynn Hilary. Prvním vystoupením společně s Chloë a Lisou Kelly byla vánoční píseň O, Come All Ye Faithful, zpívaná 16. 12. 2010 v rámci show Jose Carreras Gala v německém Lipsku. V první polovině roku 2011 se pak v rámci turné Songs from the Heart představila publiku v USA i v Evropě zaujala zejména živou pódiovou prezentací tradiční písně Dúlaman, při které ukázala kromě zpěvu ještě jeden výjimečný talent – hru na lžičky. Kromě této převzala v rámci tour ještě druhé sólo po Lynn Hilary – procítěnou folkovou věc My Lagan Love.

První studiovou sólovou nahrávkou pak byla v rámci reedice alba Songs from the Heart pro německou klientelu „scifi koleda“ A Spaceman Came Travelling. Dalšími skladbami, které prezentuje v sólo provedení, je pak píseň Black Is the Colour na následujícím albu Believe, dvě vánoční písně - I’ll Be Home for Christmas (album Home for Christmas) a Auld Lang Syne (poprvé na vánočním symfonickém tour v závěru roku 2011) – a pro rok 2013 přibyla v rámci nejnovějšího koncertní turné legendární skladba Bridge Over Troubled Water.

Při svém nástupu do Celtic Woman prohlásila, že je nadšená, na spolupráci se velice těší a věří, že to pro ni bude mimořádně příjemná a zajímavá zkušenost. Aktuálně je zasnoubena se Simonem Morganem, který mimochodem vystupuje jako tanečník a zpěvák v „konkurenční“ připravované show The Roots of Ireland. Zábavným faktem je pak to, že s příchodem Lisy Lambe získaly konečně Celtic Woman sólistku velice podobnou zrzavé dívce, která se od počátku objevuje na obalech CD jako „značka“ vydavatelství „Celtic Collections“.

V roce 2014 dostala příležitost zahrát si v několika divadelních hrách a Celtic Woman nakonec opustila úplně, ikdyž původně tvrdila, že o definitivním konci nemůže být řeč. Pod vedením Davida Downese pak natrénovala atraktivní hudebně-divadelní představení The Bloody Irish, které si k vysílání vybrala i americká televize PBS.

Použité zdroje