Členové

Mairéad Carlin

Členové skupiny Celtic Woman

obrázek členky Mairéad Carlin se narodila v Derry, městě ležícím v Severním Irsku. Holčička vyrůstala po celý život v prostředí naplněném hudbou, tancem a smíchem – zejména rodinné zázemí jí poskytovalo pro další profesní kariéru výborné prostředí.

Mezi její největší úspěchy zcela jistě patří zpracování písně „Let the River Run“, která se stala hymnou pro Derry coby město kultury roku 2013. Její procítěný sólový zpěv nahrávku činí mimořádnou a společně s vizuálně velmi podařeným videoklipem se tak řadí k velmi úspěšným coverům tohoto známého hitu od Carly Simon. Mairéad v rámci tohoto projektu také vystoupila na koncertu „Sons and Daughters“, vysílaného BBC. Kromě výše zmíněného songu zde také zazpívala velmi procítěně píseň „Scarlett Ribbons“.

Zpěvačka cestovala na koncertním turné po Velké Británii a Irsku s legendárním americkým písničkářem Donem McLeanem. Velkým zážitkem pro ni byl rozhodně vyprodaný koncert v proslulé Royal Albert Hall v Londýně. Po ukončení studia na Trinity College of Music v Londýně Mairéad Carlin podepisuje smlouvu s nahrávacím studiem Decca Records a nahrává své první album „Songbook“, jehož uvedení na trh je plánováno v roce 2014. Jemné kytarové melodie a zpěvaččin podmanivý hlas dávají tušit, že se bude jednat o povedený umělecký počin. Očekávání posluchačů i samotné zpěvačky nakonec končí zklamáním. Vlivem nešťastně nastavené smlouvy nejen že deska nakonec nevychází, protože se zpěvačka naplno věnuje účinkování v Celtic Woman, ale Mairéad dokonce i o všechny nahrávky přichází, jelikož vlastnické právo patří vydavatelství. Na sólové CD si tak všichni minimálně chvíli počkáme.

Mairéad se stala členkou Celtic Woman od druhé poloviny srpna 2013. Nahradila tak Chloe Agnew, která se rozhodla vydat se na sólovou dráhu. Stál před ní nelehký úkol navázat na rozběhnuté koncertní turné, nicméně, do současného uspořádání a žánrového směru skupiny zcela zapadla. Po Chloe ovšem žádnou z jejích sólových skladeb nepřevzala a na koncertech od ní zaznívají písně „Scarlett Ribbons“ (touto písní vyznává lásku své rodině a Irsku) a „She Moved Thru The Fair“

Mladinká zpěvačka sice naskočila do rozjetého vlaku, jak ale sama říká, je z této možnosti nadšená a zpívání s Celtic Woman jí skutečně baví. Se skupinou nahrála Mairéad Carlin CD/DVD Destiny (kde zpívá velmi zajímavě vybrané skladby - Like An Angel Passing Through My Room od skupiny ABBA a moderní filmovou I See Fire od Eda Sheerana) a za dobu svého členství již stihla ukázat pozoruhodný hlasový rozsah, kdy s grácií zvládá jemné písně v nízkých polohách i téměř operní výšky, jejichž kvalitu předvedla zejména na vánočním vystoupení v Německu ve skladbě O, Tannenbaum.

Použité zdroje